Prosinec 2013

Inspirace pro mne

31. prosince 2013 v 9:32 | El |  Povídky do soutěží
Slovo "Inspirace" pro mne znamená něco, co mě motivuje-inspiruje. Nikdy jsem takhle nad tím slovem nepřemýšlela. Budilo ve mě zájem být originální, protože když se inspirujete, vezmete kousek výtvoru jiného člověka. Je to takové slovo jemné, pro slovo zkopírovat :-)
Teda...ani ne ale omlouvá ho to, že je tak hezky vymyšlené, nebo spíš odvozené od cizího slova...
Ale nadruhou stranu. Kdyby nebyla inspirace, nevznilky by třeba funblogy, nebo jiné blogy které jsou inspirované ale klidně i ten můj. Inspirovala mě kamarádka a od té doby píšu Zamyslete se co máte rádi. Spousta věcí je inspirováno jinými a hodně lidí se inspiruje od těch dalších. Třeba by ani nevznikla etiketa, ta je na inspiraci celkem důležitá. A třeba by ani nevznikly slavné obrzay, které byly inspirovány jinými, nebo naopak reálnou postavou. Existuje toho celá spousta, stačí se jen podívat ven.
Pro mě je inspirace, třeba můj další obrázek, nebo další článek. Inspiruji se jinými, zkušenějšími blogy a to hlavně když nemám nápad- není to kopírování ale pouze inspirace. Dá se říci, jiné stvárnění věci ale stále to není kopírování.
To je pro mě inspirace. A co Vy? Co je pro Vás inspirace?

Nejdelší slovo na světě?

23. prosince 2013 v 8:48 | El |  Zajímavosti
Jak jste si mohli všimnou, téma týdne blogu jsou velikáni. Jednoho takového velikána jsem našla a je to nejdelší české slovo anebo ne?
I když se naše slovo zdá být proti švédskému mrzák, podle studií je opravdu v našem slovníku velikán. Tady je malá ochutnávka z naší ale i z jiných zemí...

Nejpopulárnější videa z YouTube 201

18. prosince 2013 v 12:49 | El |  Zajímavosti
Tak jsem hledala a štrachala a našla jsem pro vás ty nejnavštěvovanější vide z YouTube a zkutečnost mě překvapila
No podívejte se sami a posuďte..

Moje Vánoce

3. prosince 2013 v 15:09 | El |  Povídky do soutěží
Právě jsem se vzchopila na nohy. Mráz se mi vrýval pod kůži a celý nos mi zčervenal. Sáhla jsem si pomalu na tváře a teplými rukavicemi jsem pomalu po kůži začala jezdit. Připomnělo mi to doby, kdy jsem byla ještě malá a za okny jsem se těšila na první zmrzlou kapku, a když jsem jí konečně uviděla, běžela a samou nedočkavostí vyběhla do té zimy i přes to, že jsem neměla krom nezapnutého kabátu nic. Vrátila jsem se do přítomnosti ale stále, nevědomky koukala do prázdna a přemýšlela nad dětskými vzpomínkami.
V pokoji bylo šero, jen pár svíček na stolečku se mihotaly sem a tam a dělaly tak stíny které celou místností vládly.
Polehounku jsem sjela na postel a přimhouřila oči. Nasávala jsem příjemný vzduch, který voněl po skořici, jablku a spoustě dalších vánočních vůní.
Zanedlouho jsem usnula a pokojíkem se ozývaly chrastivé zvuky řetězů a droboulinké cinkání vánočních ozdob.
Po všech těch zvucích zaznělo pokojem silné bouchnutí dveří a zvučná klika, která probudila ze spánku dětského, ještě docela malou holčičku "Ježíšek!! Ježíšek!!!!" volalo děvčátko s očima vytřeštěnými a jiskřičkami uvnitř, které doprovázelo pohybování kolem stromku, který jest, byl ozdoben, nádherně malovanými ozdobami jenž se dětským pobíháním houpaly.
Děvčátko splesklo ruce a pomaličku se rozeběhlo do náručí matky, která ji pevným stiskem ruky políbila na hlavičku plnou světlounkých vlasů " Maminko, byl tu Ježíšek…" špitlo dítě hláskem šišlavým a samou radostí se otočila ke stromku.
Po večeři se celá šťastná, hrnula ke stromku. Neuměla číst, ale jistě věděla který z dárků je její. Značení bylo jisté, její dárky byli vždy ty nejhezčí, to hlavně hračky, se kterými si tak ráda hrála.
Papír roztrhala svýma malinkýma, nemotornýma ručkama.
Když rozbalila nádherně se třpytící sponky do vlasů, na nic nečekala a s buclatým úsměvem si je dala do svých culíků, které ani pět centimetrů neměly. Byla jsem šťastná- tak jako každé malinké dítko o Vánocích.

"Pojď domů! Ještě se nachladíš!"
Mamka mne znovu vrátila sem, do věku, kdy už na ježíška nevěřím a dárky beru asi jinak než jako dřív. Na vánoce a vše co s nimi patří, vzpomínám strašně moc ráda, protože na takové věci se nezapomíná......

Dostala jsem se s tímto článek do finále soutěže, tak pokud se Vám líbí, budu ráda když mi dáte hlas- jako El Moje Vánoce
Díky moc za každý hlas :)